USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
TEKNOLOJİ

Gaziantep’te Teknofest öğrencilerine İHA eğitimi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen, TEKNOFEST 2021’e hazırlanan öğrencilere ve danışmanlarına yönelik “Ticari İnsansız Hava Araçları Pilotluk Eğitimi” sonuç toplantısı düze

Gaziantep’te Teknofest öğrencilerine İHA eğitimi
09-07-2021 14:22
Google News

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen, TEKNOFEST 2021’e hazırlanan öğrencilere ve danışmanlarına yönelik “Ticari İnsansız Hava Araçları Pilotluk Eğitimi” sonuç toplantısı düzenlendi.

GAZİANTEP (İGFA) - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’yla Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021 için geri sayım sürerken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, festival için hazırlanan Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) 120 öğrencisi ve 25 danışmanına Ticari İnsansız Hava Araçları (İHA) Pilotluk Eğitimi düzenledi.

Eğitimlerin sonuç toplantısı ise Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Recep Yumrutaş ve öğrencilerin katılımı ile GAÜN Makine Mühendisliği Dekanlık Binası’nda gerçekleşti. Toplantıda, İHA’ların mesleki kullanımı, yapılan eğitimlerin içeriği ve TEKNOFEST 2021 için hazırlanan GAÜN’lü ekipler hakkında bilgiler verildi. Toplantı sonrası protokol, dekanlık bahçesinde hazır bulunan TEKNOFEST ekiplerinin projelerinin hünerlerini seyretti, bilgi aldı.

Ticari İHA Pilotluk Eğitimi Lisans eğitimlerine katılan öğrenci ve danışmanlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı drone ehliyetlerini alarak onaylı birer pilot olmaya hak kazandı. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi bu yıl TEKNOFEST’e GAÜN’den katılan 17 takıma destek veriyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
REKLAM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ