USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Bursa İnegöl'ün el emekleri Tayyare'de sergileniyor

Bursa İnegöl'de İNESMEK kursiyerlerinin hazırladığı eserler, “Karma Yağlı Boya, Üç Boyutlu Kağıt Rölyef ve Dekoratif Kiremit Sergisi” ile Bursa’da Tayyare Kültür Merkezi'nde görücüye çıktı.BURSA (İGFA) - İnegöl Belediye...

Bursa İnegöl'ün el emekleri Tayyare'de sergileniyor
07-06-2022 14:16
Google News

Bursa İnegöl'de İNESMEK kursiyerlerinin hazırladığı eserler, “Karma Yağlı Boya, Üç Boyutlu Kağıt Rölyef ve Dekoratif Kiremit Sergisi” ile Bursa’da Tayyare Kültür Merkezi'nde görücüye çıktı.

BURSA (İGFA) - İnegöl Belediyesi’nin her yıl binlerce kişiye eğitim ve hizmet sunduğu Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (İNESMEK), 2021-2022 eğitim öğretim yılında kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan eserler, Bursa’da görücüye çıktı.

İNESMEK Kursiyerlerinin hazırladığı “Karma Yağlı Boya, Üç Boyutlu Kağıt Rölyef ve Dekoratif Kiremit Sergisi” Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisinde düzenlenen törenle izlenime sunuldu.

Aynı anda merkezde “Bursa Türk Kültürü Mirası Plastik Sanatlar Projesi Sergisi” açılışı da yapılırken, her iki serginin açılışına sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu.

Açılışı yapılan sergide İNESMEK kursiyerlerinin hazırladığı 25 yağlı boya ve 54 rölyef ile kiremit olmak üzere toplam 79 ürün sergilenmeye başladı. Sergi Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisinde 10 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacağı öğrenildi.

İnegöl’ün daha çok sanayi yönüyle ön plana çıktığını hatırlatan Belediye Başkanı Alper Taban, "İnegöl bir köfteden daha fazlası diyoruz ve İnegöl Köftesinden cesaretle çıktığımız bu yolda İnegöl Gastronomisini tüm ziyaretçilerimize deneyimletmek istiyoruz. Bir taraftan da şehrimizin en önemli kaynağı insan kaynağı. Şehrimizdeki nitelikli insan gücü güzel işler ortaya koyuyor. Burada gördüğünü geleneksel sanatların yaşatılması adına yapılan güzel eserleri de arkadaşlarımız kıymetli hocalarımız nezaretinde hayata geçirdiler. Bugün de bu merkezde sanatseverlerle buluşturmuş olduk. Geleneksel sanatlar ve el sanatları, bizleri geçmişimizle bütünleştiren önemli bağlardır. Bu manada da bizler için kültürel bir miras elde etmek değerindeyken, gelecek adına da geçmişin izlerini taşıyan değerler olarak karşımıza çıkıyor. Ben sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Açılan her iki serginin de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil Şahin ise, Bursa olarak sanayide, tarımda, turizmde ülkemizin geleceğine katkıda bulunurken, kültür ve sanat faaliyetlerinde de Bursa’nın öncü şehirlerden olduğuna dikkati çekerek, serginin hayırlı olmasını diledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
REKLAM
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ