Tweet |
Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen kros yarışları heyecanlı anlara sahne oldu. Yarışlara 428 sporcu, dereceye girebilmek için ter döktü.
BURSA (İGFA) - Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri, heyecanlı müsabakalarla devam ediyor. Daha önce voleybol, hentbol ve masa tenisinde sergilenen rekabet, bu defa krosta yaşandı. Balat Atatürk Ormanı’ndaki etkinlik minik kızlar, minik erkekler, küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar ve genç erkekler olmak üzere 8 kategoride yapıldı.
Toplam 428 sporcunun ter döktüğü mücadelede, minikler kategorisi 1000 metre, küçükler ve yıldızlar kategorisi 1200 metre, gençler ise 1500 metrelik parkurda yarıştı. Sıcak havaya rağmen başarılı performans ortaya koyan sporcular, parkur tamamlanana kadar mücadeleyi bırakmadı.
Her yaş grubunun ayrı mücadele verdiği yarışta dereceye giren sporcular ve okullar madalya ve kupa ile ödüllendirildi.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 9 | 9 | 0 | 0 | 24 | 5 | 27 | +19 |
2 | Galatasaray | 9 | 8 | 0 | 1 | 18 | 5 | 25 | +13 |
3 | Adana Demirspor | 9 | 5 | 2 | 2 | 19 | 11 | 17 | +8 |
4 | Beşiktaş | 9 | 5 | 3 | 1 | 13 | 11 | 16 | +2 |
5 | Trabzonspor | 9 | 5 | 4 | 0 | 16 | 11 | 15 | +5 |
6 | Kasımpaşa | 9 | 4 | 2 | 3 | 14 | 16 | 15 | -2 |
7 | Hatayspor | 9 | 3 | 1 | 5 | 16 | 11 | 14 | +5 |
8 | Çaykur Rizespor | 9 | 4 | 3 | 2 | 10 | 14 | 14 | -4 |
9 | Kayserispor | 9 | 3 | 2 | 4 | 10 | 9 | 13 | +1 |
10 | Sivasspor | 9 | 2 | 3 | 4 | 10 | 12 | 10 | -2 |
11 | Alanyaspor | 9 | 2 | 3 | 4 | 8 | 11 | 10 | -3 |
12 | MKE Ankaragücü | 9 | 2 | 4 | 3 | 13 | 12 | 9 | +1 |
13 | Fatih Karagümrük | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 9 | 9 | 0 |
14 | Antalyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 11 | 9 | -2 |
15 | Konyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 12 | 9 | -3 |
16 | Gaziantep FK | 9 | 3 | 6 | 0 | 7 | 15 | 9 | -8 |
17 | Başakşehir FK | 9 | 2 | 5 | 2 | 5 | 11 | 8 | -6 |
18 | Pendikspor | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 18 | 7 | -8 |
19 | İstanbulspor | 8 | 1 | 5 | 2 | 5 | 12 | 5 | -7 |
20 | Samsunspor | 8 | 0 | 6 | 2 | 5 | 14 | 2 | -9 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 9 | 8 | 1 | 0 | 22 | 6 | 24 | +16 |
2 | Kocaelispor | 9 | 6 | 2 | 1 | 15 | 9 | 19 | +6 |
3 | Göztepe | 9 | 5 | 2 | 2 | 10 | 4 | 17 | +6 |
4 | Bodrumspor | 9 | 5 | 2 | 2 | 12 | 7 | 17 | +5 |
5 | Gençlerbirliği | 9 | 5 | 2 | 2 | 12 | 10 | 17 | +2 |
6 | Bandırmaspor | 9 | 4 | 1 | 4 | 12 | 6 | 16 | +6 |
7 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 3 | 2 | 7 | 7 | 14 | 0 |
8 | Manisa FK | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 | 7 | 13 | +5 |
9 | Çorum FK | 9 | 4 | 4 | 1 | 12 | 9 | 13 | +3 |
10 | Sakaryaspor | 9 | 3 | 3 | 3 | 8 | 8 | 12 | 0 |
11 | Erzurumspor FK | 9 | 2 | 3 | 4 | 8 | 6 | 10 | +2 |
12 | Adanaspor | 9 | 3 | 6 | 0 | 9 | 12 | 9 | -3 |
13 | Boluspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 5 | 9 | 9 | -4 |
14 | Şanlıurfaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 7 | 13 | 9 | -6 |
15 | Ümraniyespor | 9 | 2 | 5 | 2 | 8 | 15 | 8 | -7 |
16 | Tuzlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 7 | 19 | 7 | -12 |
17 | Giresunspor | 9 | 1 | 6 | 2 | 6 | 13 | 5 | -7 |
18 | Altay | 9 | 1 | 6 | 2 | 5 | 17 | 5 | -12 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Van Spor FK | 10 | 9 | 1 | 0 | 14 | 7 | 27 | +7 |
2 | Esenler Erokspor | 9 | 8 | 1 | 0 | 18 | 4 | 24 | +14 |
3 | Ankaraspor | 10 | 6 | 1 | 3 | 14 | 6 | 21 | +8 |
4 | 1461 Trabzon FK | 9 | 6 | 1 | 2 | 16 | 3 | 20 | +13 |
5 | Nazilli Belediyespor | 10 | 6 | 3 | 1 | 15 | 11 | 19 | +4 |
6 | Bucaspor 1928 | 9 | 5 | 1 | 3 | 12 | 4 | 18 | +8 |
7 | Ankara Demirspor | 9 | 6 | 3 | 0 | 13 | 9 | 18 | +4 |
8 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 10 | 4 | 2 | 4 | 13 | 11 | 16 | +2 |
9 | Diyarbekir Spor | 9 | 3 | 3 | 3 | 7 | 8 | 12 | -1 |
10 | Karacabey Belediye Spor | 10 | 3 | 5 | 2 | 7 | 7 | 11 | 0 |
11 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 9 | 3 | 5 | 1 | 6 | 10 | 10 | -4 |
12 | Serik Belediyespor | 10 | 2 | 5 | 3 | 4 | 8 | 9 | -4 |
13 | Bursaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 6 | 11 | 9 | -5 |
14 | Altınordu | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 10 | 7 | 0 |
15 | Zonguldak Kömürspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 6 | 9 | 6 | -3 |
16 | Hes İlaç Afyonspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 4 | 10 | 6 | -6 |
17 | Kırklarelispor | 10 | 1 | 6 | 3 | 4 | 17 | 6 | -13 |
18 | Adıyaman FK | 10 | 1 | 7 | 2 | 4 | 15 | 5 | -11 |
19 | Kırşehir Futbol SK | 10 | 1 | 7 | 2 | 5 | 18 | 5 | -13 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 7 | 6 | 0 | 1 | 15 | 2 | 19 | +13 |
2 | Kepezspor FAŞ | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 3 | 14 | +9 |
3 | Kırıkkalegücü FK | 6 | 4 | 2 | 0 | 7 | 4 | 12 | +3 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 7 | 3 | 1 | 3 | 6 | 4 | 12 | +2 |
5 | Mardin 1969 Spor | 7 | 3 | 2 | 2 | 11 | 7 | 11 | +4 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 7 | 2 | 1 | 4 | 9 | 6 | 10 | +3 |
7 | 52 Orduspor FK | 7 | 2 | 2 | 3 | 6 | 6 | 9 | 0 |
8 | Artvin Hopaspor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 3 | 8 | +3 |
9 | Edirnespor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | 8 | +2 |
10 | İnegöl Kafkas GK | 6 | 2 | 3 | 1 | 4 | 8 | 7 | -4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 7 | 2 | 5 | 0 | 8 | 14 | 6 | -6 |
12 | Malatya Arguvanspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 4 | 5 | -2 |
13 | Gümüşhanespor | 7 | 0 | 3 | 4 | 5 | 10 | 4 | -5 |
14 | Karabük İdmanyurdu Spor | 7 | 1 | 5 | 1 | 5 | 16 | 4 | -11 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 6 | 1 | 4 | 1 | 5 | 16 | 4 | -11 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/10/2023 | Hatayspor | vs | Kayserispor |
27/10/2023 | Kasımpaşa | vs | İstanbulspor |
28/10/2023 | Alanyaspor | vs | Sivasspor |
28/10/2023 | Adana Demirspor | vs | Konyaspor |
28/10/2023 | Çaykur Rizespor | vs | Galatasaray |
29/10/2023 | Fatih Karagümrük | vs | Trabzonspor |
29/10/2023 | Antalyaspor | vs | Başakşehir FK |
29/10/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Samsunspor |
29/10/2023 | Pendikspor | vs | Fenerbahçe |
30/10/2023 | Beşiktaş | vs | Gaziantep FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/10/2023 | Şanlıurfaspor | vs | Giresunspor |
28/10/2023 | Keçiörengücü | vs | Göztepe |
28/10/2023 | Tuzlaspor | vs | Erzurumspor FK |
28/10/2023 | Boluspor | vs | Bodrum FK |
28/10/2023 | Kocaelispor | vs | Gençlerbirliği |
29/10/2023 | Manisa FK | vs | Çorum FK |
29/10/2023 | Adanaspor | vs | Ümraniyespor |
29/10/2023 | Altay | vs | Sakaryaspor |
29/10/2023 | Eyüpspor | vs | Bandırmaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
28/10/2023 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Karacabey Belediye Spor |
28/10/2023 | Adıyaman FK | vs | Bucaspor 1928 |
28/10/2023 | Diyarbekir Spor | vs | Yeni Mersin İdman Yurdu |
28/10/2023 | Kırklarelispor | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
28/10/2023 | Kırşehir Futbol SK | vs | Ankara Demirspor |
28/10/2023 | Serik Belediyespor | vs | Bursaspor |
28/10/2023 | Zonguldak Kömürspor | vs | Altınordu |
28/10/2023 | 1461 Trabzon FK | vs | Nazilli Belediyespor |
28/10/2023 | Esenler Erokspor | vs | Ankaraspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
28/10/2023 | Artvin Hopaspor | vs | Aliağa Futbol A.Ş. |
28/10/2023 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | İnegöl Kafkas GK |
28/10/2023 | K.Çekmece Sinopspor | vs | Kırıkkalegücü FK |
28/10/2023 | Malatya Arguvanspor | vs | Gümüşhanespor |
28/10/2023 | Talasgücü Belediyespor | vs | Edirnespor |
28/10/2023 | Tarsus İdman Yurdu | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
28/10/2023 | 52 Orduspor FK | vs | Kepezspor FAŞ |